top of page

רגישים לגלוטן? עדיין תוכלו ליהנות מאוכל טוב בברצלונה!  

בעוד שעבור רבים מאיתנו הרכיבים מהם עשוי המזון שלנו מובנים מאליהם ולא דורשים התייחסות מיוחדת, הרי שאחרים, מסיבות כאלה ואחרות, נאלצים להתעמק ברשימת הרכיבים, ולשלול מזונות המכילים גלוטן ונספחיו.

בספרד עדיין אין מודעות רחבה מספיק למזונות ללא גלוטן, מה שעשוי להקשות על חולי צליאק או כאלה שאינם צורכים גלוטן כחלק מאורח חיים מסוים, לסעוד את נפשם בעת נופש בספרד.

 

המאכל הלאומי של ישראל זוכה כבר שנים רבות לחיבוק גדול מקהל הסועדים שממשיכים לפקוד את דוכני הפלאפל הפזורים ברחבי ישראל. לצד אלו שעבורם המעדן המטוגן הוא מנה שחוטפים דרך קבע ואותה ניתן לנשנש בהנאה מרובה, ישנם אלו שרק היו יכולים לחלום על ביס של פלאפל בפיתה. כידוע, הפיתה מכילה גלוטן, וגם במתכונים של כדורי הפלאפל ניתן למצוא את פירורי הלחם המוסיפים צבע ומרקם קריספי במיוחד.

 

אלו מכם שלא צורכים גלוטן מסיבות של דיאטה, אורח חיים או בעקבות מחלת הצליאק, דעו כי כיום תוכלו למצוא בדוכני הפלאפל וגם בחומוסיות השונות את מנת החלומות שלכם בגרסה נטולת גלוטן. אם פיתה ללא גלוטן הייתה פסגת החלומות שלכם, כעת אתם יכולים לנגוס בכמה ביסים שתרצו מהמאכל הלאומי.

 

אחד המקומות שישמחו לארח סועדים שמעדיפים להשאיר את הגלוטן מחוץ לתפריט שלהם, הוא דוכן הפלאפל של שני, השוכן בלב שוק לה בוקרייה שבברצלונה. הפלאפל של שני מציע לא רק פלאפל איכותי במיוחד, שעשוי במתכון סודי שעובר שנים רבות במשפחה, אלא גם את האופציה להתענג על הפלאפל המיוחד הזה מבלי להכניס גלוטן למערכת.

 

פתרונות קולינארים נפלאים לקהל הצליאקים

חולי הצליאק רגישים לגלוטן, ועל כן נמנעים חיים שלמים מפיצות, פסטות, לחמים ועוגות המוכנות על טהרת הקמח. כיום, יותר מתמיד, נהנים אותם חולים מפתרונות נפלאים של מוצרים ללא גלוטן המאפשרים להם שלא לחוש בחוסר או חסך קולינארי מכל סוג. הייתם יכולים לדמיין לעצמכם מנה של פסטה ללא גלוטן, סנדביץ' מלחמניה או עוגה אפויה? אם מה שהיה חסר עד היום הוא את המאכל הלאומי בגרסה נטולת הגלוטן, כיום גם הוא חלק מהמאכלים שהצליחו לצמצם את הפער. ניתן לרכוש פיתות ללא גלוטן גם במרכולים השונים וגם ליהנות מהן בפלאפליות השונות.

 

דרך חיים חדשה ונטולת גלוטן

אם פעם פיתה מקמח מלא הייתה הצעד שהיו מוכנים רבים לעשות אל עבר אורח החיים הבריא, כיום לא מעטים אלו המבינים כי הגלוטן מזיק לגוף יותר מאשר מועיל לו. קשה לקרוא לחיים נטולי לגוטן דיאטה, אלא יותר דבקות באורח חיים בריא. גם אלו שהחליטו מיוזמתם להוציא את המוצרים המכילים גלוטן מהתפריט שלהם, יכולים להנות מחלופה נפלאה בדמות כדורי פלאפל בהם אין כל זכר לפירורי הלחם המכילים גלוטן, ובטח מהפיתה התומכת את כל המנה שאינה מכילה גלוטן.

 

פלאפל בפיתה גם בהכנה ביתית!

אתם רוצים לאכול את המעדן הלאומי חדשות לבקרים? לא אחת הוכתר הפלאפל כ"מזון המהיר הבריא יותר", שכן הוא מכיל כמות נכבדת של חומוס ועשבי תיבול. חשוב לזכור כי אחרי הכל המנה מטוגנת, כך שחשוב לצרוך אותה בכמויות מאוזנות. מה משפיע עוד על הערך התזונתי של המנה? כל התוספות הנלוות לרבות טחינה, טוגנים וכמובן שהפיתה – שכן מגיעה ללא גלוטן. אם בתפריט השבועי שלכם משולבת גם מנת נחמה מפנקת, דעו כי תוכלו להכין את הפלאפל גם בגרסה הביתית. הודות לפיתות ללא הגלוטן הנמכרות כיום לכל הדורש, כל שנותר לכם הוא להכין את כדורי הפלאפל בעצמכם על פי מתכון מסורתי, ואת פירורי הלחם הרגילים להחליף בפירורים ללא גלוטן. בתיאבון!

אן
bottom of page